pHemen Arayın:  +90 (224) 532 0 999
1963' den günümüze, kalite ve güven...

Motor Sarımı İLE A++ ENERJİ VERİMLİLİĞİ Uygulaması

Oktay Bobinaj TesisOktay Bobinaj bir ilke imza atıyor. Sürekli çalışıp ısınan ve yanan elektrik motorlarının zamanla içerisindeki statorda mekanik sorunlar ve ısınmadan dolayı manyetik kayıplar meydana gelir.

Biz burda devreye giriyoruz, sarımı yanan motorlarda öncelikle arıza tespitinde bulunup, farklı sarım uygulaması ile motorun eski haline dönüştürülmesine, hatta çalışma yeri ve şartlarına göre %10'a kadar enerji tasarrugı sağlayabileceğimize inanıyoruz.

Bu konuda mutlaka tecrübeli ekibimize danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen elektrik motorlarında da yıllar geçtikçe teknolojik gelişimler sağlanmıştır. Gelişen teknoloji ile elektrik motorlarının mevcutlarına göre daha az enerji tüketmesi ve çevre dostu olması sağlanmaya çalışılmıştır. Bu bağlamda elektrik motorlarının yapısında birtakım teknolojik yenilikler yapılmıştır.

Bir motorun verimliliği, mekanik çıkış gücünün elektriksel giriş gücüne oranı olarak tanımlanır.Genel bir ifadeyle kayıp güçlerin azaltılması ile motordan alınabilecek mekanik güç artırılabilinir.

Motor kayıplarını azaltabilmek için yapısal kısım olarak sırasıyla motor sargı dirençlerinin, motor manyetik devre (demir) kayıpları ile sürtünme kayıplarının düşürülmesi şarttır. Bu iyileştirilmeler de ancak daha kaliteli malzemelerin kullanılması ile gerçekleştirilir. Örneğin sürtünme kayıplarının azaltılmasına somut örnek olarak daha kaliteli rulman ve yatak malzemelerinin kullanılmasını gösterebilir. Oktay Bobinaj motor sarımı esnasında motorlarda tüm bu malzemelerin kalitesi artırılarak motor kayıpları minimize edebilmektedir.

VERİMLİLİK SINIFLARI

  • IE1 motor verimi
    89,9%
  • IE2 motor verimi
    91,6%
  • IE3 motor verimi
    93%
Oktay Bobinaj Atölye

Atölyemiz

Oktay Bobinaj Atölye